Ürünlerimiz

ASANSÖR GÜVENLİK FİLESİ
ASANSÖR GÜVENLİK FİLESİ

0,00

İnşaat asansör filesi dış cephe ağı kadar önem arz etmektedir.Genelde iç cephede çalışmalar daha fazla olduğu için sadece kalıpçılar değil bütün çalışanları korumaktadır.Asansör filesi genelde küçük boşluklar olduğu için atılan dübel sayısı yeteri miktarda olmalıdır. File boşluk ölçüsü neyse ona göre üretilip kenar ipi olmalıdır.Kullanılan ağ standartlara uygun olmalıdır.

İnşaat içinde asansör boşluğu yanı sıra merdiven boşluklarıda buluınmaktadır.Merdiven filesi dikey olarak monte edilmelidir ama anlık koruma sağlamak için geniş merdivenlere yatay file çekilmelidir ve bu kat yükseldikçe yenilenmelidir.


İNŞAAT GÜVENLİK FİLESİ
İNŞAAT GÜVENLİK FİLESİ

0,00

İnşaat güvenlik ağı veya inşaat güvenlik filesi, inşaat alanlarında insan veya malzeme düşmesine karşı kullanılan bir ağ sistemidir. Şantiyelerde düşmeye karşı alınan bu önlem, hammaddesi, üretim şekli ve uygulama biçimi açısından TSE 1263-1 ve TSE 1263-2 standartlarına uygun olmalıdır.

İnşaat güvenlik filesi, inşaat alanlarında insan düşmesine karşı kullanılan toplu koruma yöntemlerinden en önemlisidir.

İnşaat güvenlik ağı ayrıyeten malzeme düşmesini engelleyerek herhangi bir kaza olmasına engel olmaktadır.Bunları göz önüne aldığımızda kullanılan ürünler ve kurulum yöntemi standartlara uygun olmalıdır.

Güvenlik filesi için TS EN 1263-1 ve TS EN 1263-2 standartları mevcuttur.

Ankara güvenlik filesi olarak kurulumlarımızı iş güvenliği uzmanımız kontrolünde yapmaktayız ve bakanlık müfettişlerinin istediği şeklilkde uygunluk belgelerini vermekteyiz.

En doğru ürünü alıp yanlış kurulum yapıldığında bir fayda sağlamayacaktır. File konusunda son derece seçici olunmalıdır ve kullanılan ankraj malzemeleri ,profil kalınlığı standatlara uygun olmalıdır.

Ankara şantiyelerimizde şimdiye kadar güvenlik filesi üzerine düşüp  kurtulan işçi sayımız 14 olmuştur.Her türlü bilgi almak için arayabilirsiniz beraber çalışmaksakta sizlere yardım etmek isteriz.


MERDİVEN GÜVENLİK FİLESİ
MERDİVEN GÜVENLİK FİLESİ

0,00

Merdiven güvenlilk filesi özellkle çocukların ,hastaların ve kalabalık insanların bulunduğu binalarda önem azr etmektedir.

Bina merdivenlerine standartlara uygun olması açıısından dikey olarak file örülmesi doğrudur,eğimli olarak yatay yapılan ağlar tam koruma sağlamayacağı gibi düşmenin nasıl olacağını kestiremediğimizden düşen kişi kafasını mermere vb. yerlere çarpma riski olacaktır.

Ankara merdiven güvenlik filesi olarak yerinde keşif yaparak size en uygun file belirlendikten sonra ölçüye göre özel file üretip montaj yapmaktayız.standartlara uygun ağ seçimi çok önemlidir.

Doğru ağ seçimi en iyi şekilde koruma sağlayacağı gibi maliyet açısından da öenmlidir çünkü düşük kaliteli ağlar hızlı deforme olacağından insanların ellerini sürtmesi sonucu tahrip olacaktır ve değişmesi gerekecektir.

Ankara ağ olarak kurduğumuz ağlara uyguynluk belgesi iş güvenliği uzmanımızca verilmektedir.

 

Apartman içlerinde çoğu zaman maliyet açıdından sorun olduğu için geniş merdiven boşluğu olan yerler için düz bir şekilde file çekilmelidir.bunun içinde boş olan kıısm için çelik halat desteği sağlanmalıdır.


GALERİ BOŞLUĞU GÜVENLİK FİLESİ
GALERİ BOŞLUĞU GÜVENLİK FİLESİ

0,00

Galeri boşluğu filesi çok yaygın şekilde kullanılmaktadır. Alışveriş merkezleri,okullar,hastaneler ve apartmanlarda kullanılır. Kullanılan fileler yüksek mukavemetli olmalıdır o yüzden ağ çeşidinin elyafı önemlidir.Dübel aralıkları standartlara göre atılmalıdır. TS EN Standartlarında belirtildiği üzerere yatay kurulması gereken galeri boşluğu ağı 35 m2 üzeri olduğu sürece kurulan file üzerine 2 kat boşluk bırakılabilir eğer alan bundan düşükse önlemi en üst seviyeye çıkarılacak şekilde montaj yapılır.